HYDROTHERM 70V (21.2KW)

Nový produkt

Teplovodní krbová vložka s výměníkem a dochlazovací smyčkou výkon až 21,2 kW

Více informací

72 909,76 Kč s DPH

Parametry

Jmenovitý výkon vložky21,2 kW
Předepsané palivodřevo
Rozměry (š x v x h)847 x 1283 x 691
Celková hmotnost vložky205 kg
Účinnost kotle75,2 %
Výkon do vzduchu8 kW
Výkon do vody13 kW
Předepsaný minimální provozní tah komína12 Pa (0,12 mbar)
Průměr kouřovoduØ 200 mm
Minimální průřez komína200 mm
Množství paliva za hodinu6,5 kg
Připojovací nátrubky topné vody1"
Maximální provozní přetlak1,5 bar

Více informací

Popis produktu HydroTherm 70V


Teplovodní krbové vložky MCZ jsou určené pro zákazníky, kteří chtějí využít nejen akumulačních možností krbu či krbové obestavby, ale i připojení na stávající otopnou soustavu. Celkový výkon krbové vložky včetně teplovodního výměníku je v závislosti na typu až 25,5 kW. Při průměrně zatepleném prostoru lze vytápět až 560 m3 obytných prostor.

 

Pomocí terciárního spalování je u některých modelů dosaženo vysoké účinnosti. Velmi důležitým faktorem pro výběr teplovodní krbové vložky nebo krbové vložky s výměníkem jepoměr předávaného tepla do teplovodní soustavy. V místnosti, ve které je krb či krbová obestavba umístěna, bývá spotřeba tepla limitována její velikostí, v mnoha případech to bývádo 8 kW teplovzdušného výkonu zdroje (skutečná spotřeba závisí na objemu vytápěného prostoru a jeho tepelných ztrátách). Převážnou část tepla je tedy nutno předávat do topné soustavy (přímo do radiátorů popř. do akumulační nádoby).

 


 

Krbové vložky jsou vybavené bezpečnostním mechanickým ventilem, který upravuje přívod hlavního vzduchu v závislosti na teplotě vody v nejteplejším místě kotle. Ventil je otevřený až do 40°C. Jakmile dojde k překročení této hodnoty a jak teplota roste, dochází k postupnému uzavírání ventilu, až při teplotě okolo 80°C dojde k úplnému uzavření přívodu vzduchu. Je nutné předcházet přílišnému přehřátí vody v kotli a snižovat zbytečnou spotřebu paliva.Teplovodní vložka s dochlazovací smyčkou.

Prohlédnuté produkty